8 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Saplanmaktadır.

S&P 500, Mayıs 2’den bu yana ilk defa 1400 seviyesinin üstünde kapattı. Yılın başından bugüne kadar, S&P 500’e, kâr paylarından ayrı olarak %11.6, kâr payları geliri dâhil edildiğinde %13 olarak kazanç sağladı bu. Bir başka deyişle, global sermaye pazarlarındaki korkunç oynaklığa rağmen, Amerika Birleşik Devletleri hisse senetleri pazarları için çok iyi bir yıl oldu. Pazarlar fazladan parasal teşvik ve Fed’den gelecek olan QE (parasal genişleme) raporuna odaklanmış durumdalar. Bu hafta ekonomik veriler açısından kesat bir hafta oldu.

Avrupa’daki olumlu hareketler, pazarlardaki genel havayı da destekledi. Yatırımcılar şu anda Avrupa Merkez Bankası’nın her adımını tamamıyla onaylıyorlar ki bu da Euro’yu güçlü tutmakla kalmayıp, İspanya ve İtalya’nın borçlanma faiz oranlarını da düşürüyor.

Troyka Yunanistan’a arka çıktı ve IMF de Yunanistan’ın kreditör taleplerini destekliyor.

Global ekonomi, şu aralar, büyüme, borç ve kriz üzerine verilen savaşta ilerleme kaydetmeye başlıyormuş gibi görünüyor.

Bugünün ilerleyen saatlerinde, pazarların odağı, Perşembe gününün başında Ticaret Bilançosundan Perakende Satışlarına, Para Akışına kadar uzanan bir yığın ekonomik veri açıklayacak olan Çin’e kayacak. Hükümet politikasının ve para politikasının, ejderhayı yeniden kontrol altına aldığını ve büyümenin yeniden olumlu bir yönde gerçekleştiğini görebilmeyi umuyor pazarlar.

Eğer ki veriler Çin’in yumuşak bir iniş yapmış olduğunu ve ekonominin tam da istenilen doğrultuda ilerlediğini gösterirse, marketler keyiflenecek, eğer rakamlar şüphe verici şekilde çıkarsa, riskten kaçınma moduna geri dönebiliriz.

Ama Euro Bölgesi kontrol altındayken, dünyanın geri kalanı artık kendi planları doğrultusunda ilerleyebilir.

En Son Haberler

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...