7 Ağustos Global Pazar Yorumu

7 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Saplanmaktadır.

Yatırımcıların bu hafta Temmuz ayına dair ekonomik verilerin gelmesini beklemeriyle birlikte Çin hisseleri erken işlemlerde durağandı, bu da Hang Seng Endeksi’nin 20,033.87’de olmasına neden oldu. Şanghay Bileşik Endeksi %0.07 (1.41 puan) düşüş yaşayarak, 2,153.51 seviyesinde kaldı.

Avrupa Merkez Bankası’nın kıtadaki borç krizini rahatlatmak adına yakın zamanda çeşitli adımlar atabileceğine dair umutlardan kaynaklanarak Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde elde edilen bir gecelik karlara rağmen, Nikkei durağan açıldı.

Avrupa Merkez Bankası’nın harekete geçeceği beklentileri üzerinden ABD rezervleri küçük kazançlar sağladı. Dow Jones Average günü %0.16’ya yakın bir oranla kapatırken; Nasdaq da %0.74 (22.01 puan) yükselerek 2,989.91’i gördü. S&P de %0.23 (3.24 puan) arttı ve 1,394.23’ten işlem gördü.

Ekonomik takvimde pek bir şey bulunmadığı ve haber akışı minimumda olduğu için, Pazartesi günü tüm dünyada görece sakin bir gün oldu.

Bu haftanın en önemli olayı, Çin tarafından Perşembe ve Cuma günleri açıklanacak olan aylık ekonomik veriler olacak.

Euro’nun Cuma günkü kazançlara tutunması ve yatırımcıların da AMB’nin düşünme biçimine ayak uydurmaya başlamasıyla birlikte, para birimi ve emtia pazarları da yumuşaktı.

En Son Haberler

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...