31 Temmuz İkili Opsiyon Ticareti Pazar Analizi

24option Pazar Analizi

Global Pazar Yorumu

Önümüzdeki haftanın global pazar ortamının nasıl olacağını büyük ölçüde ABD pazarları belirleyecek. İki gün üst üste yapılacak olan Federal Açık Market Komitesi görüşmesinin ardından Çarşamba günü Doğu Yakası saatiyle 14:15’te yapılacak olan FAMK açıklamasının kilit nokta olacağından şüphe yok. Bu sefer herhangi bir basın toplantısı ya da Ekonomik Tahminlerin Özeti olmayacak olsa da, önümüzdeki Eylül ayında ikisini de bekleyebiliriz. Fed hareketlerine olasılıklar yüklemek biraz riskli bir oyun olabilir; ama tahminimizce, QE3’ün (Parasal Genişleme 3) önümüzdeki hafta açıklanmasını sağlayacak önemli bir durum varken (%40), daha güçlü bir durum da QE3’ün ima edilmesi için iletişim araçlarının kullanılması, ondan da yüksek bir durum da, Eylül ayında durum yeni çıkacak olan ekonomik tahminlerle güçlendirilebileceği ve ardından da büyüme ve enflasyon rakamlarında azalma olacağını düşünecek olmamız için var. Önümüzdeki haftanın daha büyük olasılıkları ise Fed fonlar hedeflemesinin çevresinde büyüyor.

Avrupa pazarları, öncelikli olarak, Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası ve Bank of England tarafından yayınlanacak olan izlenecek politika duyurularına odaklanacaklar. Konsensüsün hiçbir üyesi, Bank of England’dan, oran indirimi ya da aktif değer alımı hedefi ile ölçülebilecek daha öte herhangi bir politika beklemiyor, ve görece tuhaf olan borç-için-kaynak-yaratma tipi bir programı da içermiş olan son rahatlamanın ardından bu birleşme noktasında fazladan bir teşvik edici beklemek erken olur. İngiliz gayri safi yurtiçi hasılasının büyümesi yılın ikinci çeyreğinde hayal kırıklığı yaratmış olabilir, ama hayal kırıklıklarının sürdürülebilirliği konusundaki yargılar, ikinci çeyrekte yaşanan, Jübile festivalleri için fazladan tatil yapılması, bunun yağmurdan bile olağan karşılanması, ve Kuzey Denizi petrol üretimindeki aksamalar gibi teknik bozukluklar tarafından açıklanarak o döneme özgü olarak nitelendirilebilir.

Cuma günü, ABD pazarları, Avrupa Merkez Bankası’nın söylediklerini olumlu karşıladı, ABD gayri safi yurtiçi hasılanın tahminlere uygun şekilde yön bulması ve Dow Jones’un inanılmaz önemli olan 13,000 seviyesini aşması sayesinde rahatladı.

Emtiaların ve hisse senetlerinin kâr getirmesiyle birlikte yatırımcı haftayı olumlu bir havayla kapattı.

En Son Haberler

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...