18 Temmuz Piyasa Haberleri

Piyasa haberleri 24option tarafından sağlanmaktadır.

Küresel Piyasa Yorumları

Wall Street önemli dalgalanmalara tanık olduktan sonra dün sağlam bir not ile sona erdi. Piyasalar, kazanç haberlerinin büyük ölçüde iyimser olmasının yanı sıra ABD ekonomik verilerinin olumlu açıklaması reaksiyonlarından yararlandı. Wall Street’in gücü, Haziran ayında sanayi üretiminde beklenenden daha büyük artış gösteren Federal Rezerv’ün raporuyla geri döndü. Ayrı bir raporda, Temmuz ayında ev üreticisi güven düzeyinde önemli bir iyileşme olduğunu gösterdi. Dow 78.3 puan veya 0.6% ile 12,805.5’e yükseldi, NASDAQ 13.1 puan veya 0.5% ile 2,910.0’a yükseldi ve S&P 500 10.0 puan 0.7% ile 1,363.7’e çıktı.

Önemli ekonomik olay ABD Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke’nin 2 günlük ifadesinin başlamış olmasıdır. Yatırımcılar Fed’in açıklamalarından bazı ipuçları ve ek finansal uyarılar bekliyorlardı.Bu noktada Bernanke hayal kırıklığına uğradı, Haziran hesaplarından ve elinden bulunan FOMC dakikaları için Fed tarafından hiçbir değişiklik veya ipucu teklif edilmemiştir. Döviz ve emtia fiyatlarında, gün boyunca yapacağı açılış konuşmasına hazırlıklar sırasında ayarlama vardı.Piyasalar işlem gününün sonunda çok aktif durumdaydı ve birçok aktif açılış fiyatının yakınına döndü.

Döviz Piyasa Yorumları

EUR/USD

Yatırımcılar, Fed bir sonraki hamlesini tahmin etmeye çalışırken euro Salı günü hız treni yolculuğunun ardından bu sabah 1,2280 işlem gördü. Euro’nun fiyat desteği anlamında yavaş olması nedeniyle düşüş seyri devam etmelidir. Atlantik’in iki tarafında ekonomik verilerin yavaş yol alması nedeniyle bugünün odak noktası AB ve İspanya ve İtalya’dan gelen haber akışına dönecektir.

GBP/USD

Sterlin BoE ve Maliye Bakanlığı desteğiyle son zamanlarda gücüni çok gösteriyor ve bu paritenin artmaya devam edebileceği olasılığı var.Şu anda parite 1.56 fiyat seviyesinden yüksek olarak 1,5649 seviyelerinde işlem görüyor. İngiltere’de fiyatlara yardım olabilecek istihdam verilerinin açıklanması ve Kurul’un açıklamları olarak iki önemli olay var. Her şey iyi giderse, GBP’yi 1.57 seviyesinde işlemde görebiliriz ve karlı bir işlem için izlemeye devam edin.

USD/JPY

Bu parite düşük 79.00 fiyat düzeyindeki aralıkta işlem görmeye devam ediyor ancak ABD bu hafta başlarında 78 seviyesini kırarak aralığın altına doğru düşmeye devam edebilir. Takvimde destekleyici ekonomik verilerin yolunda küçük hareketler olması ve Japonya’dan hiçbir haber beklenmemesi paritenin USD’nin keyfine göre olacağını gösteriyor.

En Son Haberler

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...