16 Temmuz 2012 İkili Opsiyon Ticareti Günlük Analizi

Piyasa Analizi

Bu piyasa analizi, 24option tarafından sağlanmıştır.

Küresel Piyasa Yorumları

Avrupa piyasaları, ABD’deki ekonomik riskin piyasanın gelişmesi üzerindeki etkileri ve Kanada bölgesel etkileri ile nispeten sakin olacak. İtalya’da Çarşamba günü Bakanların oylamasıyla ESM cihazları ve maliyet anlaşmasının onaylanması bekleniyor ve daha sonra Perşembe günü parlementonun Alt Meclisi nihai onayı verecektir. Ayrıca, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman meclisinde Euro bölgesindeki İspanyol bankalarına yardım hakkındaki tartışma ile ilgili konuşma yapacak. Çarşamba günü, BOE 5 Temmuz’daki aktif satın alma programının 50 milyar sterlin genişletildiği toplantının ayrıntılarını yayınlayacak. Alman yatırımcıların güveni Salı günkü açıklamayla kaçabilir, AB iş piyasasında Çarşamba günü rakamları ve Perşembe günü AB perakende satışlarında artış beklenmekte.

ABD takvimi gelecek hafta boyunca ABD piyasalarının öncü piyasa olacağını gösterdi. IMF’nin Pazartesi günü revize küresel büyüme tahminleri bültenlerini yayınlaması tamamlanan küresel büyüme beklentilerinin yeniden değerlendirilmesi için odak noktası olucaktır. IMF, ABD ve Çin için öngürülerini içeren düşük öngörülerini revise etmesi olasıdır.

Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD

EURUSD üzerindeki aşağı yönlü baskı nispeten kalıcı durumda. EUR 1.2144’nin altında kırılması (19 Mayıs, 2010 düşük) 2010 Haziran’ın 1.1877 düşük değerini takip ederek, 1.2100 ve 1.2000’e düşmesi için destek olucaktır. ABD’den gelen ekonomik veriler USD’yi güçlendirebilir veya AB haber akışı da para biriminde hareketliliğe neden olabilir. EUR’nun gün boyunca geriye gitme olasığı iyi işlem trendleri oluşturabilir.

GBP/USD

Sinyaller ve teknik göstergeler değerin 1.5400’ün üstünde kalması yönünde değildir ve 1.5350’ye düşüş beklenmektedir. Bu degree ekonomik destek bulunmaktadır ve AB’den hiç haber gelmesi beklenmemektedir ancak ABD’nin dolar gücü bu değeri kontrol edecektir. Dolar güçlenirse,trendin aşağı yönde olması gerekir. Erken saatlerdeki hareketleri ve düşüş trendini gözlemleyin.

USD/JPY

Bu değer 79,50’nin etrafındaki aralıkta işlem görüyordu ancak bir kırılma gerçekleşicek. Dolar 80.00’da işlem görecektir ancak piyasaların riskten kaçınması JPY’I güçlü tutuyor. BoJ geçen haftaki görüşmelerde herhangi bir uyarı vermedi ve Sanayi Üretim rakamları Cuma günü çok daha düşük tahmin ediliyordu yani dolar işlemlerinin artması için yer var.

Emtia Piyasa Yorumları

Metaller

Altın ve gümüş Cuma günü geç işlemde yukarı sıçradı.Piyasalar, Çin GSYİH öncesi baskı altındaydı ve yatırımcılar Çin beklentileri nedeniyle endişeliydi. Yatırımcıların rahat bir nefes alması daha fazla risk almalarını sağladı. Emtialar Cuma günü yükseldi. Pazartesi günü erken saatlerde gerçekleşebilecek bir geri çekilme erken bir satış iyi bir pozisyon olabilir. Altının piyasa fiyatı olan 1585’in altına düşme olasalığına bakın.

Enerji

Ham Petrol, Cuma günü işlem bitiminde yükseldi ve 86.00’ın üstünde işlem gördü. EIA bu hafta başında küresel talepler için tahminlerini düşürdü ve ABD’nin İran petrol amborgusuna daha fazla baskı kurduğu mevcut üretim seviyelerini yorumladı.Bu emtia beklenenden fazla yükseldi ve Pazartesi günü düşüş yaşayabilir. 82-84 fiyat aralığına bakın.

En Son Haberler

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

24 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

28 Ağustos Global Pazar Yorumu

Global Pazar Yorumları 24opiton Tarafından Sapla...